Miért tartom fontosnak, amit csinálok?
Az életünk tele van kihívásokkal, változásokkal, melyekhez alkalmazkodnunk kell. A változások kimerítőek, ha nincs honnan újratöltődni. De vajon tudjuk-e, hogyan tudunk hatékonyan kikapcsolódni, és hogy mire van szüksége a testünknek és a lelkünknek?
Azért tartjuk fontosnak, hogy a Minder minél több emberhez eljusson, mert hisszük azt, hogy azért vagyunk itt a Földön, hogy könnyebbé tegyük egymás életét. Elfogadással, figyelemmel, törődéssel, gondoskodással. Ha ezt adjuk és kapjuk, akkor a környezetünkkel harmóniában élhetünk. Ha pedig éppen nincs senki, akitől mindezt megkapnánk, akkor megtanulhatjuk, hogyan adjuk meg önmagunknak mindazt, ami ahhoz szükséges, hogy a legjobb formánkat nyújtsuk.
Küldetésem
Az én utam a 61-es villamos megállójába úgy kezdődött, hogy fogalmam sem volt, róla, hogyan lehet a hétfő reggeleket örömtelivé tenni. Hogyan lehet azt elérni, hogy az ember ne a hétvégét várja és túlélni próbálja a hétköznapokat, hanem élvezze az életet. Gyógyszerészként kezdtem a pályámat, de elég hamar rájöttem, hogy kémiai közegben nem oldódom és a vegyülésre való hajlamom is évről évre csökken, így hamar pályát módosítottam.
Mindvégig az érdekelt, ki hogyan küzd meg a sors kihívásaival, hogyan marad talpon és honnan merít erőt a boldogsághoz. A családomban mindenki útkereső volt, Ha csak a férfi ágára tekintek vissza, látom dédnagyapámat, aki két világháborút megjárva mindig képes volt megragadni a lehetőségeit, a nagyapámat, aki valóságos ezermesterként híresült el a faluban, és mindig megtalálták a munka lehetőségeivel, az apámat, aki megszámlálhatatlan helyen és módon próbálta megtalálni az örömöt a munka világában és ugyanígy persze végigtekinthetnék a női generációkon is.
Mind ugyanazt keressük: az élettel való elégedettség érzését. Amikor leültem a 61-es villamoson, azon gondolkodtam, mennyire beárnyékolja életünket a nagy keresés közben az a sok feszültség, ami a külvilágból és a belvilágból áramlik felénk. És akkor éppen azt a könyvet kezdtem keresni a táskámban, ami arra nyújtott módszereket, hogyan ragadhatjuk meg a jelen lehetőségeit ahelyett, hogy a múlton rágódnánk vagy a jövőn aggódnánk, és észrevettem, hogy ugyanazt a könyvet olvassa velem szemben ülve Zsófi. Ebben a pillanatban kelt életre a Minder.